Aktualności

04-09-2019 - Ogłoszenie w sprawie uruchomienia linii komunikacyjnej, na terenie Gminy Jerzmanowice Przeginia
Ogłoszenie w sprawie uruchomienia linii komunikacyjnej, na terenie Gminy Jerzmanowice Przeginia

Urząd Gminy Jerzmanowice – Przeginia informuje, iż od dnia 2 września 2019 r. nastąpi uruchomienie dodatkowych linii komunikacyjnych, od poniedziałku do piątku, z miejscowości: Racławice, Szklary, Łazy oraz Sąspów. Szczegółowe informacje o godzinach odjazdów zamieszczone są na stronie internetowej Urzędu Gminy, oraz na Facebooku. Projekt jest dofinansowany w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

Link do artykułu:

https://dziennikpolski24.pl/wsiasc-do-autobusu-z-rzadowa-dotacja-beda-nowe-polaczenia-komunikacyjne/ar/c1-14387319

dowiedz się więcej
02-09-2019 - Dożynki Gminy Jerzmanowice-Przeginia AD 2019 przeszły już do historii
Dożynki Gminy Jerzmanowice-Przeginia AD 2019 przeszły już do historii

Dożynki Gminy Jerzmanowice-Przeginia AD 2019 przeszły już do historii. Po raz pierwszy odbyły się one w Szklarach. Uroczystości miały miejsce u stóp monumentalnej skały Brodło, jednak już od samego początku miejscowości można było poczuć dożynkową atmosferę, działo się to za sprawą wspaniale udekorowanych posesji, a także witających gości transparentów.

dowiedz się więcej
02-09-2019 - Życzenia dla Nauczycieli, Uczniów i Rodziców
Życzenia dla Nauczycieli, Uczniów i Rodziców

Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia składa wszystkim Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom życzenia z okazji rozpoczynającego się dzisiaj roku szkolnego 2019/2020. Niech nadchodzący rok nauki będzie czasem wspólnego wysiłku dla rozwoju wiedzy, talentów i osobowości!
Szanowni Nauczyciele oraz Rodzice, życzę Wam wytrwałości i satysfakcji z obserwowania pasji i rozwoju młodych ludzi. Drodzy Uczniowie, życzę Wam, byście dążyli zarówno do posiadania jak największego zasobu wiadomości i nabywania nowych umiejętności, lecz przede uczyło się tego, jak być dobrym i odpowiedzialnym.

dowiedz się więcej
26-08-2019 - Spotkanie Grupy Trzeźwościowej Św. Antoniego już za nami
Spotkanie Grupy Trzeźwościowej Św. Antoniego już za nami

24 sierpnia członkowie, przyjaciele, sympatycy oraz Ci, którzy spotykają się z problemami uzależnienia w rodzinie, uczestniczyli w uroczystości związanej z 20 rocznicą powstania grupy trzeźwościowej w Przegini. Hasłem spotkania były słowa: „Od bezsilności do wolności”.

dowiedz się więcej
22-08-2019 - Reprezentanci gminy Jerzmanowice-Przeginia na dożynkach powiatu krakowskiego w Skale
Reprezentanci gminy Jerzmanowice-Przeginia na dożynkach powiatu krakowskiego w Skale

W minioną niedzielę 18 sierpnia odbyły się dożynki powiatu krakowskiego w Skale. Wśród licznie przybyłych delegacji wieńcowych nie zabrakło reprezentacji z naszej gminy. W konkursie wieńców dożynkowych gminę Jerzmanowice - Przeginia reprezentowało KGW Sąspów z tradycyjnym wieńcem. W gronie najlepszych rolników powiatu krakowskiego nagrodzony został Pan Konrad Gzyl z Jerzmanowic.

 

 

 

 

 

dowiedz się więcej
1 2 3 4
. . .
182
Aktualne inwestycje
Środki zewnętrzne
Sport
Kultura
Portal mapowy
Akcja Zima
Plan zagospodarowania
Ostrzeżenia meteo
Ostrzeżenie o zanieczyszczeniu powietrza
Gospodarka odpadami
Strategia rozwoju gminy
Program rodzina 500+
Magazyn Ostaniec