Aktualności

08-07-2019 - Wybory do Małopolskiej Izby Rolniczej
Wybory do Małopolskiej Izby Rolniczej

  W związku z faktem, że w terminie do 5 lipca br. roku Okręgowa Komisja Wyborcza nr 5 Jerzmanowice - Przeginia zarejestrowała 3 kandydatów informujemy,że wybory do Rady Powiatowej oraz Walnego Zgromadzenia Małopolskiej Izby Rolniczej odbędą się 28 lipca 2019 r. Głosowanie odbywać się będzie w godzinach 8:00 - 18:00 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Jerzmanowicach.

Poniżej obwieszczenie Okręgowej Komisji Wyborczej nr 5 Jerzmanowice - Przeginia przedstawiające listę kandydatów.

Do pobrania:

Obwieszczenie

dowiedz się więcej
08-07-2019 - Nowe formularze deklaracji i informacji
Nowe formularze  deklaracji i informacji

Urząd Gminy Jerzmanowice-Przeginia informuje, że od 1 lipca 2019r obowiązują jednolite wzory deklaracji i informacji  na podatki lokalne:

- podatek od nieruchomości,

- podatek rolny,

- podatek leśny

Formularze  deklaracji i informacji są dostępne na stronie  podatki.gov.pl.

 Informacje i deklaracje, które powinny zostać złożone do końca czerwca 2019r oraz korekty deklaracji i informacji złożonych  do tej daty należy składać z wykorzystaniem dotychczasowych formularzy, których wzory zostały określone uchwałą rady gminy.

 

dowiedz się więcej
05-07-2019 - Przetarg na odbiór odpadów komunalnych
Przetarg na odbiór odpadów komunalnych

  Gmina Jerzmanowice-Przeginia ogłosiła nieograniczony przetarg na odbiór odpadów komunalnych zbieranych selektywnie oraz odbiór odpadów komunalnych zmieszanych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne, położonych na terenie gminy Jerzmanowice – Przeginia

https://jerzmanowice-przeginia.logintrade.net/zapytania_email,6933,ef2ee09ea9551de88bc11fd7eeea93b0.html

Zapraszamy do składania ofert!

dowiedz się więcej
05-07-2019 - Przetarg na budowę pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkół w Jerzmanowicach
Przetarg na budowę pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkół w Jerzmanowicach

  Gmina Jerzmanowice-Przeginia ogłosiła nieograniczony przetarg na budowę pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkół w Jerzmanowicach szczegóły po linkiem

https://jerzmanowice-przeginia.logintrade.net/zapytania_ema…

Zapraszamy do składania ofert!

dowiedz się więcej
04-07-2019 - Już 5 lipca rozpoczyna się konkurs na najpiękniejsze stoisko Koła Gospodyń Wiejskich
Już 5 lipca rozpoczyna się konkurs na najpiękniejsze stoisko Koła Gospodyń Wiejskich

Konkurs na najpiękniejsze stoisko Koła Gospodyń Wiejskich organizowany jest przez Małopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Patronat honorowy nad konkursem objął wicemarszałek Łukasz Smółka. Partnerem medialnym jest TVP3 Kraków oraz Gazeta Krakowska.

dowiedz się więcej
03-07-2019 - Konkurs fotograficzny „Rolnicza Małopolska” z okazji 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Konkurs fotograficzny „Rolnicza Małopolska” z okazji 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

ARiMR obchodzi w tym roku 25-lecie działalności. Z tej okazji przygotowała dla mieszkańców naszego województwa szereg konkursów. 1 lipca rozpoczął się konkurs fotograficzny „Rolnicza Małopolska. 25 zdjęć na 25-lecie ARiMR”. Mogą w nim wziąć udział wszyscy, którzy fotografują amatorsko i będą chcieli uczynić tematem swoich zdjęć małopolskie rolnictwo. 

Ćwierć wieku wsparcia krajowego, a od 15 lat przede wszystkim unijnego, to gigantyczny postęp na obszarach wiejskich. Nowoczesne ciągniki, maszyny, urządzenia oraz chlewnie i obory, bezpieczne gospodarstwa czy zakłady przetwórcze oparte na najnowszych technologiach – to wszystko, co widać na wsi i co daje naszemu rolnictwu możliwość  konkurowania na europejskich i światowych rynkach.

Polscy rolnicy zagospodarowali przez ostatnie 25 lat ponad 330 mld złotych, a efekty wdrażanych przez ARiMR działań mogą teraz zostać uchwycone przez  obiektyw i wziąć udział w konkursie. Każdy uczestnik może przesłać jedno zdjęcie na adres e-mail: malopolski@arimr.gov.pl. Regulamin dostępny jest w siedzibie Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR przy ul. Promienistych 1 oraz na jego profilu na fb: https://www.facebook.com/MalopolskiARiMR/

Warto spróbować swoich sił. Czekają atrakcyjne nagrody, a wystawa prac laureatów oraz wyróżnionych autorów zdjęć uświetni wojewódzkie obchody Jubileuszu ARiMR w Centrum Jana Pawła II w Krakowie, w dniu 29 września. 

Konkurs został objęty patronatem honorowym Witolda Kozłowskiego Marszałka Województwa Małopolskiego oraz opieką medialną TVP3Kraków i Gazety Krakowskiej.

dowiedz się więcej
03-07-2019 - Remont nawierzchni w m. Jerzmanowice na dk 94
Remont nawierzchni w m. Jerzmanowice na dk 94

W dniu dzisiejszym rozpoczął się remont drogi DK94. W Jerzmanowicach na odcinku 1,5 km 

  • 313+530 - 314+030
  • 314+320- 314+820
  • 314+820 – 315+320

będą prowadzone prace remontowe polegające: na frezowaniu nawierzchni, wykonaniu warstwy wiążącej, wykonanie warstwy ścieralnej, remont poboczy oraz malowanie oznakowania poziomego.

Naprawa nawierzchni zwiększy bezpieczeństwo i komfort jazdy na tym odcinku. Prace potrwają około 3 tygodnie.
Przepraszamy za utrudnienia.

dowiedz się więcej
1 2 3 4
. . .
176
Aktualne inwestycje
Środki zewnętrzne
Sport
Kultura
Portal mapowy
Akcja Zima
Plan zagospodarowania
Ostrzeżenia meteo
Ostrzeżenie o zanieczyszczeniu powietrza
Gospodarka odpadami
Strategia rozwoju gminy
Program rodzina 500+
Magazyn Ostaniec