Aktualności

11-11-2018 - Święto Niepodległości 2018.
Święto Niepodległości 2018.

Święto Odzyskania Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe. W 1918 roku nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy, Józef Piłsudski został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich, a przebywające na naszych ziemiach oddziały obcych żołnierzy, zaczęły się z nich wycofywać. Po 123 latach zaborów Polska stała się wolnym państwem!

Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.

dowiedz się więcej
07-11-2018 - Bezpłatne badania mammograficzne.
Bezpłatne badania mammograficzne.

Geneva Trust Polska Sp. z o. o. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Profilaktyka i Diagnostyka zaprasza mieszkanki Gminy Jerzmanowice-Przeginia na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi - Etap Podstawowy.

dowiedz się więcej
07-11-2018 - Ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.
Ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 9 do 19 listopada 2018r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

dowiedz się więcej
06-11-2018 - Wieczór Naszej Niepodległości 2018.
Wieczór Naszej Niepodległości 2018.

Wójt Gminy Jerzmanowice – Przeginia serdecznie zaprasza wszystkich Mieszkańców z Rodzinami na Wieczór Niepodległości w 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, który odbędzie się 9 listopada 2018 roku w Chochołowym Dworze o godzinie 18:00.

 

dowiedz się więcej
05-11-2018 - Informacja Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Mariana Banasia do przedsiębiorców.
Informacja Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Mariana Banasia do przedsiębiorców.

W ramach akcji "Stop szarej strefie", organy Krajowej Administracji Skarbowej prowadzą działania kontrolne i czynności sprawdzające w branżach najbardziej narażonych na występowanie szarej strefy. Celem działań jest ochrona legalnego biznesu i zasad uczciwej konkurencji.

 

 

dowiedz się więcej
31-10-2018 - Portal IRZplus.
Portal IRZplus.

Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Krakowie informuje, że dla posiadaczy zwierząt gospodarskich oznakowanych z gatunku bydło, owce, kozy oraz świnie, został udostępniony nowy Portal IRZplus. Portal przeznaczony jest do nowoczesnego, szybkiego i wygodnego dokonywania przez internet zgłoszeń dotyczących zdarzeń zwierzęcych.

dowiedz się więcej
26-10-2018 - Szkolenie teoretyczne dla osób chcących uzyskać kwalifikacje do wykonywania uboju zwierząt rzeźnych w rzeźniach oraz na użytek własny.
Szkolenie teoretyczne dla osób chcących uzyskać kwalifikacje do wykonywania uboju zwierząt rzeźnych w rzeźniach oraz na użytek własny.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krakowie informuje, że w dniu 15 listopada 2018r. o godzinie 10:00 w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Krakowie, ul. Lublańska 11, odbędzie się szkolenie teoretyczne dla osób chcących uzyskać kwalifikacje do wykonania uboju zwierząt rzeźnych w rzeźniach oraz na użytek własny.

  

dowiedz się więcej
1 2 3 4
. . .
150
Aktualne inwestycje
Środki zewnętrzne
Sport
Kultura
Portal mapowy
Akcja Zima
Plan zagospodarowania
Ostrzeżenia meteo
Ostrzeżenie o zanieczyszczeniu powietrza
Gospodarka odpadami
Strategia rozwoju gminy
Program rodzina 500+
Magazyn Ostaniec