Aktualności

13-05-2014 - III Gminny Rajd Historyczno-Przyrodniczy
III Gminny Rajd Historyczno-Przyrodniczy

Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia
oraz Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze "OSTANIEC", działające przy Gimnazjum nr 1 im. Akademii Krakowskiej
w Jerzmanowicach zaprasza na
III Gminny Rajd Historyczno-Przyrodniczy  „Z archeologią za pan brat… Łazy 2014”
Rajd obędzie się w dniach 13 - 14 maja 2014 r.

W rajdzie biorą udział 8-osobowe zespoły (7 uczestników +1opiekun) z każdej szkoły jedna drużyna
Koszt: 10 zł od uczestnika.
Organizatorzy zapewniają nocleg z 13.05. na 14.05.2014 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Łazach, obiad i kolację w dniu 13.05.2014 r., śniadanie w dniu 14.05.2014 r. znaczki rajdowe, mapy, dyplomy, puchary i nagrody dla najlepszych drużyn.
Celem rajdu jest zapoznanie dzieci i młodzieży z dziejami prehistorycznymi Gminy Jerzmanowice-Przegania, związanymi z odkryciami archeologicznymi w Jaskini Nietoperzowej oraz osadnictwem w Dolinie Będkowskiej, budowanie patriotyzmu lokalnego, poznawanie osobliwości kulturowych, przyrodniczych i krajobrazowych terenu gminy, kształtowanie wrażliwości na piękno przyrody, wdrażanie do zdrowego spędzania czasu wolnego oraz profilaktyka i przeciwdziałanie uzależnieniom.
UWAGA! Wszyscy uczestnicy winni posiadać: własny śpiwór lub bieliznę pościelową, odpowiedni –ubiór turystyczny oraz pantofle. Ponadto każda drużyna powinna być wyposażona w kompas, przybory do rysowania, apteczkę.

dowiedz się więcej
13-05-2014 - Podsumowanie Powiatowych Eliminacji BRD
Podsumowanie Powiatowych Eliminacji BRD

W dniu 28 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół w Jerzmanowicach odbył się Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. W konkursie uczestniczyły czteroosobowe zespoły reprezentujące 7 szkół podstawowych z terenu powiatu krakowskiego. W dniu 29 kwietnia 2014 roku w tym samym miejscu przeprowadzono finał dla szkół gimnazjalnych, w którym uczestniczyły trzyosobowe reprezentacje z 8 placówek. Po przeprowadzeniu konkurencji konkursowych tj. testu wiedzy i testu – skrzyżowania oraz rowerowego toru przeszkód i zadania praktycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dokonano oceny, wyłoniono laureatów i ustalono wyniki końcowe.

dowiedz się więcej
12-05-2014 - Podsumowanie Pucharu Polski w Dogtrekkingu 2014
Podsumowanie Pucharu Polski w Dogtrekkingu 2014

Od kilku lat prężnie rozwijają się dyscypliny tzw. "psich" sportów. Jedną z nich jest dogtrekking czyli marsz na orientację z psem. W sobotę, 26 kwietnia w Jerzmanowicach w Gminie Jerzmanowice – Przeginia po raz kolejny odbył się Puchar Polski w Dogtrekkingu. Pomimo niesprzyjającej pogody, w zawodach wzięło udział ponad 100 osób – obok mieszkańców Gminy Jerzmanowice-Przeginia również goście z bliska (m.in. Krakowa, Rudawy, Tenczynka, Iwanowic, Więckowic) i daleka (m.in. Warszawy, Wrocławia, Gdańska, Sanoka, Lublina, Katowic, Gliwic, Zabrza, Tarnowa, Tych, Bytomia, Żywca).

Zawodnicy startujący w dogtrekkingu mają do pokonania w zależności od wybranego dystansu zwykle około 25 - 45km, a przebieg trasy określają punkty kontrolne, które należy odnaleźć w odpowiedniej kolejności. Dla początkujących stworzona jest trasa mini licząca 15 km. Tak też było w sobotę 26 kwietnia w Jerzmanowicach – dla uczestników przygotowano 3 trasy po urokliwych zakątkach Jury Krakowsko Częstochowskiej: mini – 16 km, mid – 26 km, long – 40 km. Tempo marszu/biegu dostosowane jest do możliwości właściciela i psa. Psy zwykle wędrują w specjalnych szelkach, lecz nie jest to wymagane. Cześć osób traktuje udział w imprezie czysto rekreacyjnie – fundując sobie i psu długą wycieczkę, część – ma podejście czysto sportowe i walczy o jak najlepszy czas.

Uczestnicy zawodów w Gminie Jerzmanowice-Przeginia otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z gratulacjami z rąk wójta Gminy Adama Piaśnika. Dzieci rywalizujące w tzw. canicross’ie (Martyna Skrzypek, Wiktoria Kaczmarczyk-Rusek, Paulina Skrzypek, Oliwia Kaczmarczyk-Rusek, Iga Pasela, Karolina Skrzypek, Paulina Mrozowska, Kamila Woźniczka) otrzymały słodkie upominki.

dowiedz się więcej
12-05-2014 - Przypomnienie o wpłatach II raty za gospodarowanie odpadami i podatek
Przypomnienie o wpłatach II raty za gospodarowanie odpadami i podatek

Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia przypomina o zbliżającym się obowiązku płatności drugiej raty podatkowej oraz opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, których termin upływa w dniu 15.05.2014 r.

W związku z powyższym informuję, że przedmiotowe opłaty można dokonać u sołtysów swoich miejscowości, w kasie Urzędu Gminy lub w banku na terenie tut. gminy bez dodatkowych prowizji jak również przelewem internetowym oraz na poczcie na indywidualny numer rachunku wskazany w blankietach wpłat. Blankiety wpłat dostępne są w Urzędzie Gminy Jerzmanowice-Przeginia. 

dowiedz się więcej
09-05-2014 - V Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego
V Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

Serdecznie zapraszamy do Jerzmanowic - 10 maja 2014 roku (sobota)
więcej informacji na stronie: http://www.mas.kw.krakow.pl/


Podsumowanie: http://www.mas.kw.krakow.pl/v-memorial-andrzeja-swkirczynskiego-dziekujemy/

 

 
dowiedz się więcej
07-05-2014 - Wyniki konkursu "Jestem Twoim przyjacielem, potrzebuję tak niewiele"
 Wyniki konkursu "Jestem Twoim przyjacielem, potrzebuję tak niewiele"

Podczas organizowanego Pucharu Polski w Dog Trekkingu w dniu 26 kwietnia 2014 roku rozstrzygnięto konkurs "Jestem Twoim przyjacielem, potrzebuję tak niewiele". Młodzież szkolna na konkurs nadesłała swoje prace - zdjęcia swoich pupili oraz zespołowo (szkoła) opracowała ulotkę promującą prawidłowe postawy i zachowanie człowieka w stosunku do zwierząt. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie.

Spośród 40 fotografii komisja konkursowa nagrodziła najlepsze prace w trzech kategoriach wiekowych:
Kategoria I – Przedszkole, Szkoły Podstawowe klasy I-III
1 miejsce Oliwia Kaczmarczyk-Rusek, SP Sąspów
2 miejsce Martyna Kiełkowicz, SP Sąspów
3 miejsce Aleksander Zając, Przedszkole w Przegini

Kategoria II – Szkoły Podstawowe, klasy IV-VI
1 miejsce Kamil Bigaj, Przeginia
2 miejsce Wiktoria Skotniczna, SP Racławice
3 miejsce Wiktoria Zając, SP Przeginia

Kategoria III – Szkoły Gimnazjalne
1 miejsce Patrycja Nęcek, Gimnazjum Jerzmanowice
2 miejsce Justyna Kiszka, Gimnazjum Jerzmanowice
3 miejsce Iza Gaska, Gimnazjum Jerzmanowice.

Spośród nadesłanych prac (ulotki) komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrodę za najlepszą ulotkę Zespołowi Szkół w Jerzmanowicach.  Najlepsze miejsca zostały nagrodzone upominkami.

Fotografie nadesłane na Konkurs
{gallery}konkurspupil{/gallery}

dowiedz się więcej
1
. . .
180 181 182
. . .
199
WYBORY
Aktualne inwestycje
Środki zewnętrzne
Sport
Kultura
Portal mapowy
Akcja Zima
Plan zagospodarowania
Ostrzeżenia meteo
Ostrzeżenie o zanieczyszczeniu powietrza
Gospodarka odpadami
Strategia rozwoju gminy
Program rodzina 500+
Magazyn Ostaniec