Mamy przyjemność ogłosić wyniki Diecezjalnego konkursu plastycznego pt. „Obrazy z życia św. Józefa” oraz Diecezjalnego konkursu poetyckiego pt. „Św. Józefie, świeć nam przykładem”.
Honorowy Patronat nad konkursami objął Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.
Organizatorami konkursu byli:
Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu;
Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia Tomasz Gwizdała;
Parafia pw. św. Katarzyny w Sąspowie;
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sąspowie.
Rywalizacja była duża, a obrady jury burzliwe, ponieważ na konkurs wypłynęło 55 prac plastycznych w tym przedszkole – 19 prac; klasy I-III -37 prac, wykonanych bardzo różnymi technikami: od wyklejanek, malarstwo po witraż czy rysunek oraz 25 wierszy.
Poziom prac plastycznych oraz utworów poetyckich był bardzo wysoki – twórcy wykazali się ogromną pomysłowością i imponującymi uzdolnieniami.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Wyniki prezentują się następująco:
Konkurs plastyczny pt. „Obrazy z życia św. Józefa”
Kategoria 1 Przedszkole
miejsce 1 – Igor Kowalik, Przeginia
miejsce 2 – Tomasz Synowiec, Jerzmanowice
miejsce 3 – Amelia Mazurowska, Sąspów
Wyróżnienia: Maja Zawisz, Sąspów;
Oliwia Zawisz , Sąspów
Kategoria 2 Uczniowie klas I -III
miejsce 1 – Maja Cygan, kl. II, Jaworzno
miejsce 2 – Franciszek Dolny, kl. II, Sułoszowa
miejsce 3 – Natalia Stachowicz, kl. III, Sąspów
Wyróżnienia: Karolina Hołda, kl. II, Gotkowice
Paulina Środa, kl. II, Będzin
Tomasz Kowalczyk, kl. I, Sąspów
Konkurs poetycki pt. „Ś. Józefie, świeć nam przykładem”
Kategoria Kl. IV
miejsce 1 – Natalia Górka, Sułoszowa
miejsce 2 – Damian Synowiec, Sąspów
miejsce 3 – Aleksandra Paczek, Sąspów
Kategoria Kl. V
Wyróżnienie: Magdalena Rak, Zendek
Kategoria Kl. VI
miejsce 1 – Grzegorz Kozieł, Będzin
miejsce 2 – Zofia Podbiegła, Racławice
miejsce 3 – Lena Muzyk, Sąspów
Wyróżnienie: Bartosz Bigaj, Przeginia
Kategoria Kl. VII
miejsce 1 – Amelia Grzebinoga, Sąspów
miejsce 2 – Kamila Hrabia, Racławice
miejsce 3 – Krzysztof Dunal, Będzin
Kategoria Kl. VIII
miejsce 1 – Krzysztof Synowiec, Sąspów
miejsce 2 – Zofia Kołodziej, Wola Kalinowska
miejsce 3 – Urszula Pieszczek, Wola Kalinowska
Jury:
Nad przebiegiem i prawidłowością konkursu czuwali koordynatorzy:
Ze względów epidemicznych nie zostanie zorganizowane uroczyste zakończenie konkursu i wręczenie nagród.
Odbiór nagród oraz dyplomów – dla laureatów, osób wyróżnionych a także pozostałych uczestników– będzie możliwy od dnia 12 kwietnia w godzinach 8-15 od poniedziałku do piątku w placówce Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Sąspowie (Sąspów 32, 32 -048 Jerzmanowice).
Istnieje również możliwość wysłania nagród pocztą – w takim wypadku prosimy o poinformowanie nas o chęci otrzymania tą drogą nagrody poprzez e-mail: sekretariat@sps.jerzmanowice-przeginia.pl lub telefonicznie: 123895025