Aktualności

15-05-2013 - Bądź gotowy na odbiór cyfrowy!
Bądź gotowy na odbiór cyfrowy!

BĄDŹ GOTOWY NA ODBIÓR CYFROWY
Kolejne wyłączenia sygnału analogowego telewizji naziemnej są w Małopolsce!

Informujemy, że 20 maja 2013 roku na terenie Gminy Jerzmanowice-Przeginia nastąpi wyłączenie sygnału analogowego telewizji naziemnej.
Wszyscy posiadacze starszych odbiorników powinni sprawdzić, czy ich sprzęt jest gotowy do odbioru cyfrowego. Szczegółowe informacje można znaleźć w zamieszczonym poniżej poradniku. Zachęcamy też do odwiedzenia stron: www.cyfryzacja.gov.pl oraz www.tvp.pl/krakow/cyfryzacja-w-regionie. Można również skorzystać z bezpłatnej infolinii pod nr tel. 800 007 788 (od 18 do 24 maja infolinia działa w godz. 8:00-22:00, w dniu wyłączenia, czyli 20 maja w godz. 6:00 - 24:00). Wszelkie uwagi dotyczące odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, jak również inne problemy techniczne związane z techniką telewizyjną, można kierować na adres: dvbt.malopolska@tvp.pl Pomocą służy także Urząd Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Krakowie – 12 634 00 84 (pon.-pt., godz. 8.00-16.00, a w dniach 20, 21, 22.05.2013 w godz. 8.00-20.00).
UWAGA! Aby sygnał cyfrowy docierał do wszystkich mieszkańców, w niektórych rejonach zostaną uruchomione nadajniki małej mocy, tak zwane gapfillery. Jednak z powodów technicznych gapfillery mogą zostać uruchomione dopiero po wyłączeniu sygnału analogowego (wyłączenie nastąpi 20 maja o 1 w nocy) i w niektórych przypadkach wiąże się to z przerwą w odbiorze programu telewizyjnego. Przerwa może trwać od kilku do kilkunastu godzin.

dowiedz się więcej
15-05-2013 - II Gminny Rajd Historyczno - Przyrodniczy
II Gminny Rajd Historyczno - Przyrodniczy

W dniach 16-17 kwietnia 2013 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym PTSM w Łazach odbył się II Gminny Historyczno-Przyrodniczy Rajd "Szlakiem Powstania Styczniowego". Rajd organizowany był przez Wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTSM "Ostaniec" działające w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Akademii Krakowskiej w Jerzmanowicach. W rajdzie startowały 7- osobowe reprezentacje wszystkich szkół z terenu Gminy Jerzmanowice-Przeginia. Łącznie w rajdzie wzięło udział 62 uczestników, którzy poznawali atrakcje przyrodnicze, kulturowe oraz fakty historyczne związane z wydarzeniami walk narodowowyzwoleńczych z czasów powstania styczniowego. Przejście trasy turystycznej "Szlakiem Powstańców Styczniowych" z przewodnikiem, konkurs krajoznawczo-historyczny, plastyczny, piosenki żołnierskiej i konkurencje zręcznościowe to tylko niektóre z zadań do wykonania podczas rajdu.

dowiedz się więcej
07-05-2013 - Obchody 3 Maja na terenie Gminy
Obchody 3 Maja na terenie Gminy

Z okazji 222. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, Orkiestry Dęte działające na terenie Gminy Jerzmanowice – Przeginia odegrały świąteczny, trzeciomajowy repertuar muzyczny.

Jurajska Orkiestra Dęta z Racławic i Czubrowic pod dyrekcją Mariusza Mazura zagrała podczas uroczystego przemarszu przez Racławice i Czubrowice. Początek koncertu nastąpił o godzinie 13:00 przy budynku WDK w Racławicach, a następnie wymarsz. Zakończenie miało miejsce około godziny 14:15 przy remizie w Czubrowicach. Trzeciomajowy przemarsz uświetniły jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Czubrowic i Racławic, Górników z Czubrowic i Racławic, sołtysów z tych miejscowości, a także Panie z Zespołu Czubrowiacy i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Racławic. Przemarsz odbył się w asyście Policji z Krzeszowic.

Orkiestra Dęta z Przegini pod dyrekcją Lecha Wnuka grała podczas uroczystego przemarszu przez Przeginię 
od godziny 14:00. Trasa przemarszu przebiegała od Domu Ludowego drogą krajową, powiatową i gminną w kierunku nowej remizy OSP. Przemarsz zakończył się około godziny 14:40 na placu przy nowej remizie, gdzie orkiestra odegrała koncert. Przemarsz w Przegini także odbył się w asyście Policji z Krzeszowic.

dowiedz się więcej
07-05-2013 - Ankieta
Ankieta

Zwracamy się z prośbą o pomoc w zebraniu informacji do pracy licencjackiej pt. "Współczesne determinanty rozwoju Gminy Jerzmanowice-Przeginia" dla studentki III roku Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

ankieta dostępna jest pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/1atXHUWBBmXQYHjujDYFPCfd2XgNYM4WbPRbvAplAtDQ/viewform

dowiedz się więcej
07-05-2013 - Przypominamy!
Przypominamy!

Informacja w sprawie ustawy z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw

Ustawa przesuwa terminy wejścia w życie dwóch ustaw:

  • ustawy z dnia 6 sierpnia 2010 r. o dowodach osobistych – z dnia 1 lipca 2013 r. na 1 stycznia 2015 r.
  • ustawy z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności – z dnia 1 stycznia 2013 r. na 1 stycznia 2015 r.
dowiedz się więcej
02-05-2013 - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, obchodzone między świętami: 1 maja – Świętem Państwowym (Świętem Pracy) i 3 maja - Świętem Konstytucji 3 Maja. Tego samego dnia obchodzony jest Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

15 października 2003 r. do laski marszałkowskiej wpłynął poselski projekt zmiany ustawy o godle, barwach i hymnie RP, ustanawiający m. in. Dzień Flagi RP. Co wynika z uzasadnienia ustawy wprowadzającej święto, wybór dnia 2 maja nie był przypadkowy – chodziło o dzień w którym Polakom towarzyszą refleksje o szczytnych kartach historii Polski, wypełnienie wolnego dnia pomiędzy świętami narodowymi, oraz podkreślenie obchodów Światowego Dnia Polonii. W toku prac legislacyjnych Senat RP w uchwale z dnia 12 lutego 2004 zaproponował poprawki, m.in.: zastąpić Dzień Flagi RP Dniem Orła Białego, uznając godło za naczelne spośród symboli RP. Ostatecznie Sejm odrzucił ww. poprawkę i 20 lutego 2004 ustanowił Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

dowiedz się więcej
1
. . .
158 159 160
. . .
161
Aktualne inwestycje
Środki zewnętrzne
Sport
Kultura
Portal mapowy
Akcja Zima
Plan zagospodarowania
Ostrzeżenia meteo
Ostrzeżenie o zanieczyszczeniu powietrza
Gospodarka odpadami
Strategia rozwoju gminy
Program rodzina 500+
Magazyn Ostaniec