Aktualności

06-02-2014 - LKS "Promień" Przeginia z Pucharem Starosty Olkuskiego
LKS "Promień" Przeginia z Pucharem Starosty Olkuskiego

LKS Promień Przeginia zwyciężył w 16. edycji Halowego Turnieju Piłki Nożnej drużyn Zrzeszenia LZS o Puchar Starosty Olkuskiego. To spore zaskoczenie biorąc pod uwagę uczestników zmagań, bowiem zespół występujący na co dzień na boiskach Klasy A wyprzedził m.in. Spójnię Osiek, Piliczankę Pilica i Przemszę Klucze, czyli przedstawicieli Klasy Okręgowej. Triumf Promienia dla większości obserwatorów jest dużym zaskoczeniem, jednak gracze z Przegini mocno sobie na niego zapracowali. Dość powiedzieć, że przez turniej przeszli bez straty choćby jednego gola! Zwycięski zespół Promienia Przeginia wystapił w składzie: Łukasz Banaś, Dominik Baran, Mateusz Baranik, Mariusz Sioła, Przemysław Sioła, Maciej Pomierny, Karol Lewandowski, Bartłomiej Rogóż, Tomasz Skóra, Krzysztof Cudejko.

Do zmagań prowadzonych nieprzerwanie od 1999 r. zgłosiła się rekordowa ilość drużyn – szesnaście. W skład turniejowego towarzystwa weszli reprezentanci aktualnego i byłego już powiatu olkuskiego sprzed 1975 r. Z tej racji udział w imprezie zwycięskiej Przegini czy Skały nie może dziwić. Jeśli chodzi o wspomnianą ekipę ze Skały, to forma i umiejętności akurat tej drużyny były większości nieznane. Dlaczego? Dlatego, że MKS Skała 2004 bierze udział w rozgrywkach ligowych prowadzonych przez Podokręg Piłki Nożnej w Krakowie, więc w hali MOSiR-u w Olkuszu pojawiła się jako gość specjalny. Wizyta Sebastiana Lutaka i jego zawodników wypadła nadspodziewanie dobrze, bowiem MKS przegrał dopiero w wielkim finale, 0:2 ulegając niepokonanemu Promieniowi. Dopiero na miejscach 3-4 sklasyfikowano Spójnię i Piliczankę. W bezpośrednim meczu decydującym o turniejowym brązie Spójnia wygrała 2:1. Wracając do najważniejszego meczu dnia Promień pokonał Skałę 2004 2:0, po dwóch trafieniach Bartłomieja Rogóża. - To spore osiągnięcie dla małego klubu. Jest się z czego cieszyć, bowiem w turniejowej klasyfikacji wyprzedziliśmy lokalne "potęgi", a w walce po najwyższy stopień podium nie straciliśmy nawet bramki – mówi z satysfakcją kierownik drużyny Promienia, Andrzej Sioła.

dowiedz się więcej
05-02-2014 - Konkurs wniosków na realizację zadań publicznych w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu w 2014 roku
Konkurs wniosków na realizację zadań publicznych w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu w 2014 roku

Zarządzenie Nr O/10/2014 
Wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia
z dnia 5 lutego 2014 roku

w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu wniosków na realizację zadań publicznych w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu w 2014 roku

Na podstawie na podstawie § 6 uchwały Nr XXII/105/2012 Rady Gminy Jerzmanowice-Przeginia z dnia 19 marca 2012 roku w sprawie określenia warunków i trybu udzielania i rozliczania dotacji służących sprzyjaniu rozwojowi sportu oraz kontroli ich wykorzystania oraz uchwały Nr XXIII/117/2012 Rady Gminy Jerzmanowice-Przeginia z dnia 23 kwietnia 2012 roku w sprawie zmiany uchwały Rady Gminy Jerzmanowice-Przeginia z dnia 19 marca 2012 roku w sprawie określenia warunków i trybu udzielania i rozliczania dotacji służących sprzyjaniu rozwojowi sportu oraz kontroli ich wykorzystania oraz uchwały Nr XLIV/235/2013 Rady Gminy Jerzmanowice-Przeginia z dnia 25 listopada 2013 roku w sprawie przyjęcia „Rocznego programu współpracy Gminy Jerzmanowice-Przeginia z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, prowadzącymi działalność pożytku publicznego, na rok 2014” zarządza się co następuje:

§ 1.

  1. Ogłasza się otwarty konkurs na realizację zadań publicznych w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu w 2014 roku, którego zasady i tryb określa załącznik nr 1 do niniejszego zarządzenia.
  2. Ramowy wzór umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego stanowi załącznik nr 2 do niniejszego zarządzenia.

§ 2.

Zarządzenie powierza się do wykonania Sekretarzowi Gminy Jerzmanowice-Przeginia.

§ 3.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
 

dowiedz się więcej
04-02-2014 - Płać podatki tam gdzie mieszkasz!
Płać podatki tam gdzie mieszkasz!

Na terenie Naszej Gminy powstaje coraz więcej nowych domów, coraz więcej osób decyduje się zamieszkać w Gminie Jerzmanowice-Przeginia. Zbliża się okres rozliczeń podatkowych. Niemal każdy przygotowuje się do wypełnienia swojego PITu. Może jest to dobry moment by pomyśleć nad zostawieniem w swojej gminie części podatków, które i tak musimy zapłacić?

dowiedz się więcej
03-02-2014 - Ogólnopolska akcja Szybki PIT rusza po raz piąty!
Ogólnopolska akcja Szybki PIT rusza po raz piąty!

Dlaczego warto złożyć zeznanie drogą elektroniczną?

Rozliczenie w formie elektronicznej to najszybszy i najprostszy sposób złożenia zeznania rocznego. Przez Internet, bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego można wysłać: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A wraz z załącznikami. W ten sam sposób składa się również korektę tych deklaracji. Dodatkowo system gwarantuje bezpieczeństwo przesyłanych danych. Dzięki wymogowi autoryzacji deklaracji do minimum spada ryzyko, że ktoś się podszyje pod podatnika. Potwierdzeniem złożenia deklaracji jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Traktowane jest ono na równi z dowodem nadania listu poleconego czy potwierdzeniem złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

więcej szczegółów znaleźć można na stronie http://www.szybkipit.pl/start

dowiedz się więcej
28-01-2014 - Ferie zimowe 2014
Ferie zimowe 2014

Program realizowany jest poprzez zagospodarowanie czasu wolnego uczniów w okresie ferii zimowych
dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży z terenu całej Gminy! 

Zajęcia będą trwały od poniedziałku do piątku w dniach 3 – 14 lutego 2014 roku
PODSUMOWANIE FERII 2014

dowiedz się więcej
28-01-2014 - Wersja graficzna MPZP
Wersja graficzna MPZP

Wersja GRAFICZNA Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego
Gminy Jerzmanowice-Przeginia dostępna jest za pośrednictwem Gminnego Portalu Mapowego

aby wyświetlić warstwę z MPZP należy zaznaczyć checkbox z MPZP - wektor  jak poniżej

Wersja tekstowa MPZP dostępna w zakładce: Informator > Planowanie przestrzenne > Plan zagos. przestrzennego

dowiedz się więcej
1
. . .
314 315 316
. . .
327
CPK
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
MPK
Punkt Potwierdzający Profil Zaufany
Otulina Podkrakowska
Solidarni
WYBORY
Wybory do Izb Rolniczych 2023
Aktualne inwestycje
Środki zewnętrzne
Sport
Kultura
Portal mapowy
Akcja Zima
Plan zagospodarowania
Ostrzeżenia meteo
Ochrona powietrza
Gospodarka odpadami
Strategia rozwoju gminy
Program rodzina 500+
Magazyn Ostaniec
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Covid - 19
Wspieraj lokalnie
Dofinansowania ze środków NFOŚiGW i NFOŚi GW
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie