Aktualności

22-08-2019 - Reprezentanci gminy Jerzmanowice-Przeginia na dożynkach powiatu krakowskiego w Skale
Reprezentanci gminy Jerzmanowice-Przeginia na dożynkach powiatu krakowskiego w Skale

W minioną niedzielę 18 sierpnia odbyły się dożynki powiatu krakowskiego w Skale. Wśród licznie przybyłych delegacji wieńcowych nie zabrakło reprezentacji z naszej gminy. W konkursie wieńców dożynkowych gminę Jerzmanowice - Przeginia reprezentowało KGW Sąspów z tradycyjnym wieńcem. W gronie najlepszych rolników powiatu krakowskiego nagrodzony został Pan Konrad Gzyl z Jerzmanowic.

 

 

 

 

 

dowiedz się więcej
21-08-2019 - Umowa na wykonanie hali sportowej została podpisana
Umowa na wykonanie hali sportowej została podpisana

20 sierpnia została podpisana umowa na wykonanie hali sportowej przy Zespole Szkół w Jerzmanowicach.

 

dowiedz się więcej
20-08-2019 - Dożynki Gminne w Szklarach - zaproszenie
Dożynki Gminne w Szklarach - zaproszenie

1 września w Szklarach odbędą się tegoroczne Dożynki Gminne. Miejscem uroczystości będzie plac nieopodal kościoła. Msza Święta rozpocznie się o godzinie 15.00, po niej nastąpi krótki korowód dożynkowy oraz obrzęd dzielenia się chlebem oraz „ośpiewania” wieńców. Następnie zaplanowano część artystyczną, zaś Dożynki zakończy zabawa taneczna.

Sponsorzy:

 

Zaplanowano szereg atrakcji dla całych rodzin, w tym namioty edukacyjne oraz dmuchańce, a także konkursy dla mieszkańców – na najlepsze ciasto oraz najpiękniej udekorowaną posesję. Zachęcamy do udziału – regulaminy konkursów znajdują się pod poniższymi linkami:

https://jerzmanowice.eu/regulamin-konkursu-na-najlepsze-ciasto/

https://jerzmanowice.eu/regulamin-konkursu-na-najladniej-udekorowana-zagrode-dozynkowa/

Serdecznie zapraszamy do udziału w Dożynkach – niech będą one naszym wspólnym wyrazem wdzięczności za plony oraz ciężką pracę rolników.

Dożynki poprzedzi złożenie kwiatów pod pomnikiem powstańczym w Szklarach o godzinie 13.00.

O godzinie 14.00 zostanie oficjalnie otwarta oczyszczalnia ścieków w Szklarach.

 

dowiedz się więcej
19-08-2019 - Święto Pieczonego Ziemniaka w Racławicach - relacja
Święto Pieczonego Ziemniaka w Racławicach - relacja

15 sierpnia w Racławicach odbyło się po raz pierwszy Święto Pieczonego Ziemniaka. Popularny w naszym rejonie zwyczaj organizowania „pieczonego”, a więc przygotowywania na ognisku w żeliwnym kociołku potrawy z kapusty, słoniny, ziemniaków i kiełbasy(to wersja podstawowa - oczywiście odmian i przepisów jest mnóstwo) zyskał w ten sposób nową oprawę.

dowiedz się więcej
08-08-2019 - Sołtysi wsi Czubrowice i Przeginia zapraszają na spotkania informacyjne w sprawie scaleń gruntów, które odbędą się w najbliższą niedzielę 11 sierpnia 2019 r.
Sołtysi wsi Czubrowice i Przeginia zapraszają na spotkania informacyjne w sprawie scaleń gruntów, które odbędą się w najbliższą niedzielę 11 sierpnia 2019 r.

W zebraniach wezmą udział przedstawiciele Starosty Krakowskiego jako organu prowadzącego postępowanie scaleniowe - Członek Zarządu Powiatu Krakowskiego Pan Tadeusz Nabagło i Dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego Pan Rafał Kopeć oraz pracownicy Urzędu Gminy Jerzmanowice-Przeginia.

Sołtys Pan Józef Woźniak zaprasza o godz. 10.30 do Szkoły Podstawowej w Czubrowicach,
Sołtys Pani Monika Kordaszewska o godz. 12.00 do Starej Remizy w Przegini.

dowiedz się więcej
07-08-2019 - KGW Szklary jako reprezentacja Gminy na obchodach 25. lecia ARiMR w Krakowie
KGW Szklary jako reprezentacja Gminy na obchodach 25. lecia ARiMR w Krakowie

3 sierpnia w parku Jordana w Krakowie odbył się kiermasz Kół Gospodyń Wiejskich z okazji obchodów 25. lecia ARiMR. Naszą Gminę godnie reprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Szklar, które przygotowały i zaprezentowały bogactwo dziedzictwa kulinarnego, wsród których nie zabrakło specjałów kuchni regionalnej. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Małopolski Oddział ARiMR w Krakowie.

 

 

dowiedz się więcej
01-08-2019 - 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 1944 o godzinie 17.00 wybuchło Powstanie Warszawskie – zryw ludności Warszawy przeciwko niemieckiemu okupantowi. Powstanie było częścią akcji „Burza”. Wraz z nadejściem godziny „W” około 50 tysięcy Warszawiaków ruszyło do walki z Niemcami. Powstanie trwało 63 dni a pomimo klęski militarnej, jest powodem do chluby dla wszystkich Polaków. Dla uczczenia rocznicy Powstania o godzinie 17.00 w całej Polsce uruchomione zostaną syreny alarmowe.

dowiedz się więcej
1 2 3
. . .
179
Aktualne inwestycje
Środki zewnętrzne
Sport
Kultura
Portal mapowy
Akcja Zima
Plan zagospodarowania
Ostrzeżenia meteo
Ostrzeżenie o zanieczyszczeniu powietrza
Gospodarka odpadami
Strategia rozwoju gminy
Program rodzina 500+
Magazyn Ostaniec