Aktualności

14-01-2016 - FIO Małopolska Lokalnie - edycja 2016
FIO Małopolska Lokalnie - edycja 2016

Do 15 lutego trwa nabór projektów do konkursu „FIO Małopolska Lokalnie” edycja 2016, w ramach którego młode organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą otrzymać od 2.000 do 5.000 złotych na lokalną inicjatywę lub rozwój organizacji. Projekt FIO Małopolska Lokalnie powstał z inicjatywy czterech organizacji pozarządowych:

  • Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych,
  • Stowarzyszenia Forum Oświatowe Klucze,
  • Fundacji Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS,
  • Babiogórskiego Stowarzyszenia Zielona Linia.

Konkurs prowadzony jest równolegle w 4 subregionach. W ramach konkursu można składać projekty w jednej z dwóch kategorii:

  • projekty społeczne - działania angażujące lokalną społeczność na rzecz dobra wspólnego (zgodnie z zadaniami z zakresu sfer działalności pożytku publicznego).
  • dotacje na rozwój organizacji – działania związane z przygotowaniem i realizacją zadań strategicznych i bieżącą działalnością. Młode organizacje pozarządowe będą mogły przeznaczyć dotację m.in. na (adaptację lokalu, doposażenie sprzętowe, oprogramowanie itd.).

O wsparcie inicjatyw mogą ubiegać się:

  • młode organizacje pozarządowe (tj. wpisane do KRS nie wcześniej niż 18 miesięcy od dnia złożenia wniosku, których budżet w 2014 roku i 2015 roku nie przekracza 25 tys. zł),
  • grupy nieformalne (tj. nieposiadające osobowości prawnej, w których skład wchodzą nie mniej niż trzy osoby, realizujące działania w sferze pożytku publicznego)
  • grupy samopomocowe (tj. grupy nieformalne, których działania skierowane są na pokonywanie problemów i zmianę warunków życia grupy).

Kwota mikrodotacji o która można się ubiegać: od 2.000 zł do 5.000 zł. Nabór wniosków potrwa do 15 lutego do godz. 16.00. Projekty można składać przez generator wniosków: https://www.witkac.pl/

Dokumenty konkursowe (m.in. regulamin, wzory wniosków) dostępne są na stronie www.malopolskalokalnie.pl (zakładka "do pobrania"). Osoby zainteresowane zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych, szkoleniach i korzystania z indywidualnego doradztwa ze specjalistami w subregionach. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.malopolskalokalnie.pl

dowiedz się więcej
13-01-2016 - Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Jerzmanowice-Przeginia
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Jerzmanowice-Przeginia

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Jerzmanowice – Przeginia

Drogi Mieszkańcu!

Gmina Jerzmanowice-Przeginia przystąpiła do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. PLAN GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ w skrócie PGN to dokument strategiczny, opisujący m.in. działania i planowane inwestycje na całym obszarze gminy do 2020 roku.

Celem wdrażania PGN jest poprawa stanu środowiska i jakości życia mieszkańców Gminy Jerzmanowice - Przeginia poprzez kontynuację rozpoczętych działań w zakresie m.in. ograniczenia emisji zanieczyszczeń pyłowo – gazowych, termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, modernizacji i rozbudowy infrastruktury drogowej, zmniejszenia energochłonności oświetlenia ulicznego, montaż kolektorów słonecznych/fotowoltaiki/pomp ciepła czy źródeł ciepła tj. pieców na pellet czy kondensacyjnych kotłów gazowych dla domów prywatnych jak i budynków użyteczności publicznej.

Zapraszamy na spotkania informacyjne, na którym Mogą się Państwo dowiedzieć jak można zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza w Państwa gospodarstwie domowym! Jakie przysługuje Państwu dofinansowanie przy wymianie przestarzałego źródła ciepła na nowe ekologiczne.
Co jest lepsze do ogrzewania ciepłej wody użytkowej? Kolektor słoneczny czy pompa ciepła? Na te i więcej pytań udzielą odpowiedzi specjaliści z Instytutu Doradztwa Europejskiego- Innowacja s.c.

Stan środowiska zależy od nas wszystkich!

Spotkania informacyjne z mieszkańcami odbędą się:

  • dla sołectw Jerzmanowice, Szklary, Łazy dnia 18.01.2016r. godz. 16:00
    w Urzędzie Gminy Jerzmanowice – Przeginia (Sala Konferencyjna), Jerzmanowice 372B
  • dla sołectwa Przeginia dnia 18.01.2016r. godz. 18:30
    w Zespole Szkół w Przegini (Świetlica), Przeginia 403
  • dla sołectw Sąspów, Gotkowice dnia 19.01.2016r. godz. 16:00
    w Publicznej Szkole Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Sąspowie (Świetlica), Sąspów 32
  • dla sołectw Czubrowice, Racławice dnia 19.01.2016r. godz. 18:30
    w Budynku Wielofunkcyjnym w Racławicach, Racławice 54A

Informacja z zakładki: Informator ... > Ochrona środowiska > Gospodarka NISKOEMISYJNA

dowiedz się więcej
13-01-2016 - Gospodarka niskoemisyjna
Gospodarka niskoemisyjna

Gmina Jerzmanowice-Przeginia przystąpiła do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. PLAN GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ w skrócie PGN to dokument strategiczny, opisujący m.in. działania i planowane inwestycje na całym obszarze gminy do 2020 roku. Celem wdrażania PGN jest poprawa stanu środowiska i jakości życia mieszkańców Gminy...

dowiedz się więcej
13-01-2016 - Wspólne Zarządzanie Przyrodą – Zabierz głos ws. Dolinek Jurajskich!
Wspólne Zarządzanie Przyrodą – Zabierz głos ws. Dolinek Jurajskich!

Trwa realizacja projektu „Wspólne zarządzanie przyrodą”, mającego na celu wzmocnienie udziału mieszkańców i innych interesariuszy (użytkowników terenu – wycieczkowiczów, sportowców, przyjezdnych, przyrodników, turystów) w podejmowaniu decyzji dotyczących zarządzania przyrodą obszaru Dolinek Jurajskich. W ciągu ostatniego etapu projektu, za pomocą metody mapowania partycypacyjnego zbierane są opinie o walorach obszaru oraz preferencje gospodarowania na obszarze. Służy temu narzędzie internetowe, w którym każdy może zaznaczyć na mapie miejsca o szczególnych dla niego walorach, preferencje użytkowania danego terenu oraz aktywności podejmowane w poszczególnych miejscach. Stworzone ono zostało przy udziale Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie (partnera projektu) i ma na celu pomoc w przygotowaniu planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Dolinki Jurajskie (PLH120005).

Do 8 lutego 2016, aplikacja z ankietą dostępna jest online pod adresem MapujDolinki.pl
Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w mapowaniu!

dowiedz się więcej
11-01-2016 - 15/01/2016 - XVII Sesja Rady Gminy (Nadzwyczajna)
15/01/2016 - XVII Sesja Rady Gminy (Nadzwyczajna)

Zawiadamiam, że XVII sesja Rady Gminy Jerzmanowice - Przeginia VII kadencji odbędzie się 15 stycznia 2016 r. (piątek) o godz. 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Jerzmanowice - Przeginia, Jerzmanowice 372B.

Porządek obrad XVII sesji Rady Gminy Jerzmanowice-Przeginia VII kadencji

  1. Otwarcie Sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Podjęcie uchwał w sprawie:

3.1 zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Jerzmanowice-Przeginia (druk 122/2016).
3.2 zmiany Uchwały Nr XVI/111/2015 Rady Gminy Jerzmanowice-Przeginia z dnia 21 grudnia 2015 r. w sprawie Uchwały Budżetowej Gminy Jerzmanowice - Przeginia na rok 2016 (druk 123/2016).

  1. Zamknięcie obrad sesji.
dowiedz się więcej
10-01-2016 - Wójt Gminy informuje, że poszukiwane są osoby do prowadzenia zajęć świetlicowych
Wójt Gminy informuje, że poszukiwane są osoby do prowadzenia zajęć świetlicowych

Wójt Gminy informuje, że poszukiwane są osoby młode z kwalifikacjami pedagogicznymi do prowadzenia zajęć świetlicowych na terenie gminy od 18.01.2016 r. 

Zajęcia świetlicowe będą realizowane w kilku punktach na terenie gminy przez cały rok. Praca polegać będzie na zaspakajaniu i rozwijaniu potrzeb kulturalnych i edukacyjnych dzieci i młodzieży.

Osoby zainteresowane proszone są o składanie wymaganych dokumentów w siedzibie GOK-u i Biblioteki – Jerzmanowice 215. Termin składania ofert do 15.01.2016 w godzinach pracy instytucji.

Wymagane dokumenty:

  • List motywacyjny
  • CV
  • Koncepcja pracy
  • Kserokopie świadectw i dyplomów potwierdzające wykształcenie

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt:
Dyrektor GOK-u - 12 389 51 97
Dyrektor Biblioteki – 12 389 50 43 

dowiedz się więcej
07-01-2016 - Zaproszenie na II Sesję Warsztatową dot. Programu Rewitalizacji
Zaproszenie na II Sesję Warsztatową dot. Programu Rewitalizacji

 

ZAPROSZENIE

GMINNY PROGRAM REWITALIZACJI GMINY JERZMANOWICE-PRZEGINIA
NA LATA 2015 - 2023

Urząd Gminy Jerzmanowice-Przeginia przystąpił do realizacji Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2015 - 2023. Program ten przewiduje się organizacje sesji warsztatowej, w ramach trwających konsultacji społecznych dotyczących wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. Podczas warsztatu omówione zostaną granice obszarów oraz zajmiemy się opracowaniem głównych celów Programu Rewitalizacji oraz projektami i zadaniami, które powinny zostać wpisane do projektowanego dokumentu.

W związku z powyższym mamy zaszczyt zaprosić Pana/Panią w dniu 14 stycznia 2016 roku w godzinach 10:00 do 14:00 na II sesję warsztatową, dotyczącą powyżej opisanego Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Jerzmanowice-Przeginia na lata 2015-2023.

Wójt Gminy
(-) Adam Piaśnik

dowiedz się więcej
1
. . .
271 272 273
. . .
331
CPK
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
MPK
Punkt Potwierdzający Profil Zaufany
Otulina Podkrakowska
Solidarni
WYBORY
Wybory do Izb Rolniczych 2023
Aktualne inwestycje
Środki zewnętrzne
Sport
Kultura
Portal mapowy
Akcja Zima
Plan zagospodarowania
Ostrzeżenia meteo
Ochrona powietrza
Gospodarka odpadami
Strategia rozwoju gminy
Program rodzina 500+
Magazyn Ostaniec
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Covid - 19
Wspieraj lokalnie
Dofinansowania ze środków NFOŚiGW i NFOŚi GW
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie