Aktualności

01-02-2016 - GCZK Informuje - Prognoza PSH o sytuacji hydrologicznej
GCZK Informuje - Prognoza PSH o sytuacji hydrologicznej

Polska Służba Hydrologiczna (PSH) podaje do wiadomości

PROGNOZA SYTUACJI HYDROGEOLOGICZNEJ W STREFACH ZASILANIA
I POBORU WÓD PODZIEMNYCH
okres: od 01.02.2016 do 29.02.2016

Strefy zasilania wód podziemnych obejmują blisko 90% obszaru kraju. Według obecnego stanu danych PSH liczba ujęć wody podziemnej, które aktywnie, corocznie działają w ramach poboru rejestrowanego, wynosi ponad 18 000, w tym około 16 000 stanowią ujęcia, do których odnosi się wymóg działania w ramach pozwolenia wodnoprawnego. Ponad 90% spośród tych ujęć służy zaopatrzeniu ludności. Według aktualnych danych GUS ujęcia wód podziemnych zapewniają ponad 70% rejestrowanego zaopatrzenia w wodę sieciami wodociągowymi. Wody podziemne stanowią również źródło wód przeznaczonych do spożycia i dla potrzeb gospodarstw domowych w ramach zwykłego (nierejestrowanego) korzystania z wód (art. 31, 32 i 36 ustawy Prawo Wodne) oraz źródło wody dla utrzymania ekosystemów wodnych i lądowych zależnych od wód podziemnych. Pełna treść prognozy w załączniku.

Informacja z zakładki: Informator > Bezpieczeństwo > Zarządzanie Kryzysowe > Informacje GCZK

dowiedz się więcej
29-01-2016 - Powracają zajęcia z mini tenisa oraz piłki nożnej
Powracają zajęcia z mini tenisa oraz piłki nożnej

Szanowni Mieszkańcy, drogie dzieci i młodzieży,
miło mi poinformować, że powracają zajęcia z mini tenisa oraz piłki nożnej, które cieszyły się w ubiegłym roku bardzo dużym zainteresowaniem.

Zajęcia będą prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego z tutejszych placówek oświatowych. Zapisy oraz dodatkowe informacje pod numerami:

  • Mini tenis: 888-868-155 Tomasz Kiszka, 608-353-503 Macin Gałka
  • Piłka nożna: 660-310-111 Wojciech Świerad, 602-338-120 Leszek Sępek.

Serdecznie zapraszam
Wójt Gminy
(-) Adam Piaśnik

dowiedz się więcej
29-01-2016 - Na jakim etapie jest Studium w styczniu 2016
Na jakim etapie jest Studium w styczniu 2016

W związku z powtórną odmową uzgodnienia projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, przez Dyrekcję Ojcowskiego Parku Narodowego oraz Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Krakowie w dniu 15 stycznia 2016 r., na posiedzeniu Rady Gminy Jerzmanowice-Przeginia, Wójt Gminy zapoznał uczestników posiedzenia z projektem studium oraz poinformował, że złożył zażalenia na postanowienia o odmowie uzgodnień do Ministra Środowiska i Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie.

Obecnie Gmina oczekuje na rozstrzygnięcia w tej sprawie, które będą decydować o dalszym procedowaniu projektu studium. Wszelkie wątpliwości i pytania w sprawie projektu Studium należy kierować do Urzędu Gminy. Wójt Gminy zapewnia, że dołoży wszelkich starań i tak jak to robił dotychczas, będzie wszystkim pomagała nadal w tej sprawie.

dowiedz się więcej
28-01-2016 - Nabór na stanowisko ds. pozyskiwania środków zewnętrznych 28/01/2016
Nabór na stanowisko ds. pozyskiwania środków zewnętrznych 28/01/2016

Wójt Gminy Jerzmanowice - Przeginia
zgodnie z art. 13 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. 2014, poz.1202), oraz Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (t.j. Dz. U.2014, poz. 1786 ) - Zał. Nr 3 tab. Nr IV.

OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE
Podinspektor ds. pozyskiwania środków zewnętrznych

(nazwa stanowisko urzędniczego w Urzędzie Gminy Jerzmanowice – Przeginia, 32-048 Jerzmanowice 372B)

Szczegóły naboru publikowane są Biuletynie Informacji Publicznej

dowiedz się więcej
28-01-2016 - Podsumowanie warsztatu strategicznego w ramach trwających konsultacji społecznych dot. Projektu uchwały Rady Gminy Jerzmanowice-Przeginia w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji gminy Jerzmanowice-Przeginia
Podsumowanie warsztatu strategicznego w ramach trwających konsultacji społecznych dot. Projektu uchwały Rady Gminy Jerzmanowice-Przeginia w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji gminy Jerzmanowice-Przeginia

W dniu 14.01.2016 roku w siedzibie Urzędu Gminy Jerzmanowice-Przeginia odbył się warsztat strategiczny, który był elementem konsultacji społecznych dot. Projektu uchwały Rady Gminy Jerzmanowice-Przeginia w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji Gminy Jerzmanowice-Przeginia.  W warsztacie wzięło udział łącznie 15 osób, w tym przedstawiciele instytucji publicznych, przedsiębiorców, uczniowie Szkoły Gimnazjalnej oraz mieszkańcy gminy.

Podczas warsztatów podjęta została dyskusja odnośnie kształtu obszarów wyznaczonych do rewitalizacji, a także propozycje działań, które w ramach tych obszarów należałoby wykonać. W większości zebrane grono zgodziło się, iż wyznaczone do rewitalizacji obszary są ważnymi obszarami z punktu widzenia gminy i są to miejsca, w których należy podejmować działania rewitalizacyjne w celu zapobieganiu i niwelowaniu problemów społecznych, gospodarczych czy przestrzenno-funkcjonalnych, które występują na terenie gminy. Zgłoszono następujące uwagi co do zmiany obszarów do rewitalizacji:

  • W miejscowości Jerzmanowice:
    • Postulowano konieczność zmiany trasy rowerowej łączącej Jerzmanowice z Przeginią. Droga wytyczona pierwotnie łączy się w części z droga krajową nr 94, stąd też nie spełniałaby swojej funkcji jako bezpieczna trasa alternatywna, po której mogłyby poruszać się dzieci, młodzież, mieszkańcy i turyści.
    • Poruszono temat poszerzenia aktualnie wskazanego obszaru rewitalizacji w miejscowości Jerzmanowice o obszar starej weterynarii. Na obszarze tym znajdują się zniszczone i zdegradowane budynki, które wymagają działań rewitalizacyjnych, a które posiadają potencjał do rozwoju gospodarczego.
  • W miejscowości Łazy:
    • Zastanawiano się nad włączeniem do obszaru rewitalizacji Remizy Strażackiej jako miejsca ważnego dla rozwoju i integracji lokalnej społeczności.
  • W miejscowości Czubrowice – brak uwag.
  • W miejscowości Przeginia:
    • Podczas dyskusji nad obszarem rewitalizacji w miejscowości Przeginia poruszano temat wyboru miejsca, które powinno być priorytetem w działaniach rewitalizacyjnych. Uznano, że Zespół Szkół w Przegini jest miejscem, na które należy zwrócić szczególna uwagę. Jest to bowiem instytucja, która ze względu na pełnione przez siebie funkcje jest naturalnym miejscem koncentracji działalności społecznej.
       
dowiedz się więcej
28-01-2016 - Zmiany w ustawach o podatkach i opłatach lokalnych 2016
Zmiany w ustawach o podatkach i opłatach lokalnych 2016

1 stycznia 2016 roku wprowadzone zostały zmiany w ustawach o podatkach i opłatach lokalnych, o podatku rolnym, o podatku leśnym oraz ordynacji podatkowej. Do najistotniejszych zmian należą:

  • nie będą wydawane decyzje podatkowe, a tym samym nie będzie pobierany podatek, jeżeli jego kwota za cały rok nie przekroczy 6,10 zł,
  • w przypadku, gdy kwota podatku nie przekroczy 100 zł, podatek należy zapłacić jednorazowo w terminie płatności pierwszej raty,
  • uległy zmianie przeliczniki następujących użytków rolnych:
    • grunty pod rowami (oznaczone geodezyjnie W) – przelicznik 0,2 od 1 ha fizycznego gruntu,
    • użytki rolne zabudowane (oznaczone geodezyjnie Br-R, Br-Ł, Br-Ps) – przelicznik 1,0 od 1 ha fizycznego gruntu bez względu na użytek rolny,
    • grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych (oznaczone geodezyjnie jako Lzr) – przelicznik 0,2 od 1 ha fizycznego gruntu, Lzr nadal pozostają zwolnione z opodatkowania.

Oznacza to, że w przypadku podatnika posiadającego użytki rolne, których przeliczniki uległy zmianie od 2016 roku, zmienia się także powierzchnia przeliczeniowa jego gruntów. W większości jednak przypadków zmiany te nie będą skutkować utratą bądź powstaniem gospodarstwa rolnego. Utrata gospodarstwa nastąpi tylko w przypadku, gdy powierzchnia fizyczna jak i przeliczeniowa gruntów nie przekroczy 1 hektara. Wobec takich użytków w 2016 roku zastosowana zostanie stawka podatkowa dla gruntów nie stanowiących gospodarstwa rolnego.

dowiedz się więcej
26-01-2016 - Sprzedaż drewna pozyskanego z wycinki drzew
Sprzedaż drewna pozyskanego z wycinki drzew

Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia inforuje o
licytacji w sprawie sprzedaży drewna pozyskanego z wycinki drzew
z działki nr ew. 396, obręb Jerzmanowice,
stanowiącej własność Gminy Jerzmanowice-Przeginia

Drewno opałowe - gatunek: lipa drobnolistna (sortyment S4)

Cena za 1m3: 93,46zł + VAT 8%

Licytacja odbędzie się w dniu 01.02.2016r. o godz. 11:00
na Sali Konferencyjnej w Urzędzie Gminy Jerzmanowice-Przeginia.
dowiedz się więcej
1
. . .
268 269 270
. . .
331
CPK
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
MPK
Punkt Potwierdzający Profil Zaufany
Otulina Podkrakowska
Solidarni
WYBORY
Wybory do Izb Rolniczych 2023
Aktualne inwestycje
Środki zewnętrzne
Sport
Kultura
Portal mapowy
Akcja Zima
Plan zagospodarowania
Ostrzeżenia meteo
Ochrona powietrza
Gospodarka odpadami
Strategia rozwoju gminy
Program rodzina 500+
Magazyn Ostaniec
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Covid - 19
Wspieraj lokalnie
Dofinansowania ze środków NFOŚiGW i NFOŚi GW
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie