Aktualności

18-06-2019 - W minioną niedzielę Sąspów rozbrzmiewał muzyką, śpiewem i gwarem
W minioną niedzielę Sąspów rozbrzmiewał muzyką, śpiewem i gwarem

16 czerwca w centrum Sąspowa zaczęło się robić tłumnie i gwarno. A to wszystko za sprawą organizatorów „Pikniku Rodzinnego”, którzy już kolejny raz przygotowali moc atrakcji dla rodzin. Tuż po godzinie 15 piknik otworzyła Pani Elżbieta Kanasiuk – sołtys sołectwa Sąspów wraz z Panem Tomaszem Gwizdałą – wójtem Gminy Jerzmanowice – Przeginia. Następnie włodarze wydarzenia zaprosili wszystkich przybyłych do korzystania z szeregu atrakcji, życząc wszystkim dobrej zabawy. Do życzeń dołączył się Pan Andrzej Adamczyk minister infrastruktury, który także przybył na piknik. Wśród gości biorących udział w pikniku nie zabrakło Pana Łukasza Smółki - wicemarszałka województwa małopolskiego, Pana Wojciecha Pałki – starosty powiatu Krakowskiego, Pana Tadeusza Nabagło - członka zarządu powiatu krakowskiego oraz władz gminnych Pana Tomasza Gwizdały – wójta gminy, Pana Marcina Kyca – zastępcy wójta gminy oraz Pana Roberta Bąbki – przewodniczącego rady gminy z radnymi, a także sołtysów poszczególnych sołectw. Program pikniku obfitował w moc różnych atrakcji, począwszy od występów artystycznych przez konkursy, degustację smakołyków, park rozrywki, lot awionetką aż do zabawy tanecznej. Każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Na najmłodszych uczestników czekały zamki dmuchane, kule wodne oraz słodka niespodzianka od organizatorów.

dowiedz się więcej
13-06-2019 - Wybory do Rad Powiatowych Izb Rolniczych
Wybory do Rad Powiatowych Izb Rolniczych

    Urząd Gminy Jerzmanowice-Przeginia informuje, że w roku bieżącym upływa czteroletnia kadencja obecnych organów statutowych Izb Rolniczych. Krajowa Rada Izb Rolniczych zarządziła przeprowadzenie w całym kraju w dniu 28 lipiec 2019 roku, wyborów do Rad Powiatowych Izb Rolniczych.

    W związku z powyższym informujemy członków Izby Rolniczej (płatników podatku rolnego, płatników podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej mających miejsce zamieszkania lub siedzibę w gminie) o możliwości ubiegania się o mandat członka Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej.

Rolnik, ubiegający się o mandat członka Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej winien wypełnić i złożyć następujące dokumenty :

-druk zgłoszenia kandydata,

-druk oświadczenia o zgodzie na kandydowanie,

-czytelnie wypełnioną listę, zawierającą co najmniej 50 podpisów rolników popierających kandydata.

   Druki są dostępne w Urzędzie Gminy Jerzmanowice-Przeginia, 32-048 Jerzmanowice, ul. Rajska 22 pokój 124, biurze Małopolskiej Izby Rolniczej oraz na stronie internetowej www.mir.krakow.pl. Czytelnie wypełnione dokumenty należy złożyć lub przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 05 lipca 2019r. na adres: Urząd Gminy Jerzmanowice-Przeginia, 32-048 Jerzmanowice, ul. Rajska 22, pokój 124.

Do pobrania:

Obwieszczenie

Obwieszczenie spisy wyborców

dowiedz się więcej
11-06-2019 - 16 czerwca (najbliższa niedziela) Piknik Rodzinny w Sąspowie!
16 czerwca (najbliższa niedziela) Piknik Rodzinny w Sąspowie!

W imieniu organizatorów serdecznie wszystkich zapraszamy.
Start godz. 15.00 (plac naprzeciwko remizy)
W programie występy artystyczne, liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

dowiedz się więcej
10-06-2019 - Jak nie czytam, jak czytam!
Jak nie czytam, jak czytam!

Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”, organizowana jest w całym kraju już od czterech lat. W Gminie Jerzmanowice-Przeginia akcja odbyła się 7 czerwca na terenie Chochołowego Dworu z udziałem uczniów szkół podstawowych z Czubrowic, Sąspowa, Racławic i Przegini.

 

dowiedz się więcej
10-06-2019 - Badania mammograficzne 12 lipca w Jerzmanowicach
Badania mammograficzne 12 lipca w Jerzmanowicach

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Wykonywane jest przez wyspecjalizowany, doświadczony personel medyczny. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie czekała na Panie w miejscowości:

Jerzmanowice – 12 lipca 2019 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Rajska 3

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

  • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, dlatego przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.

Do pobrania:

Plakat

Informacja

dowiedz się więcej
1 2 3
. . .
172
Aktualne inwestycje
Środki zewnętrzne
Sport
Kultura
Portal mapowy
Akcja Zima
Plan zagospodarowania
Ostrzeżenia meteo
Ostrzeżenie o zanieczyszczeniu powietrza
Gospodarka odpadami
Strategia rozwoju gminy
Program rodzina 500+
Magazyn Ostaniec