Aktualności

26-11-2014 - Wynik - przetarg ustny na najem lokalu użytkowego (Czubrowice 180B)
Wynik - przetarg ustny na najem lokalu użytkowego (Czubrowice 180B)

PROTOKÓŁ Z PRZEPROWADZONEGO W DNIU 25 LISTOPADA 2014 ROKU "I PRZETARGU USTNEGO NIEOGRANICZONEGO NA NAJEM LOKALU UŻYTKOWEGO, POŁOŻONEGO W BUDYNKU REMIZY OSP, CZUBROWICE 180B"

  1. W dniu 25.11.2014 r., o godz. 10:00 w siedzibie Urzędu Gminy Jerzmanowice - Przeginia, 32-048 Jerzmanowice 372B (sala konferencyjna, I piętro) został przeprowadzony I przetarg ustny nieograniczony na najem lokalu użytkowego.
  2. Przedmiotem przetargu objęto najem na okres 5 lat lokalu użytkowego o powierzchni 110m?, oznaczonego nr porządkowym Czubrowice 180B. Budynek ten jest częścią składową działki oznaczonej nr ew. 455 obręb Czubrowice, o powierzchni 0,56ha, objętej księgą wieczystą nr KR2P/00021773/4.
  3. Oferenci dopuszczeni do przetargu: Brak oferentów
  4. Ze względu na brak oferentów na najem w/w lokalu użytkowego, przetarg nie został rozstrzygnięty. W najbliższym terminie zostanie ogłoszony "II przetarg ustny nieograniczony na najem lokalu użytkowego, położonego w budynku remizy OSP, Czubrowice 180B".
  5. Przetarg przeprowadziła Komisja powołana na podstawie Zarządzenia Nr K/34/2014 Wójta Gminy Jerzmanowice - Przeginia z dnia 31.10.2014 r., w następującym składzie:
    Jarosław Kasprzyk - przewodniczący komisji
    Aneta Krawczyk - sekretarz komisji
    Barbara Żak - członek komisji

Protokół sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach. Na tym protokół zakończono i po odczytaniu podpisano.

Podpisy Komisji:
Jarosław Kasprzyk - przewodniczący komisji
Aneta Krawczyk - sekretarz komisji (w zastępstwie: Izabela Jędrzejek)
Barbara Żak - członek komisji

Zatwierdzam
Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia
(-) Adam Piaśnik


Artykuł powiązany:  

03/11/2014 - Przetarg ustny na najem lokalu użytkowego (Czubrowice 180B)

dowiedz się więcej
13-11-2014 - Podsumowanie Wieczoru Niepodległości 2014
Podsumowanie Wieczoru Niepodległości 2014

7 listopada 2014 roku odbył się w gminie Jerzmanowice-Przeginia „Wieczór Naszej Niepodległości” – tradycyjne spotkanie społeczności gminy oraz zaproszonych gości organizowane z okazji Święta Niepodległości. Tegoroczne spotkanie w Jerzmanowicach stanowiło część Festiwalu Kultury Pamięci i inaugurację Konwencji Pro Publico Bono „Odrodzenie ducha-budowa wolności”, która potrwa do 11 Listopada. Chochołowy Dwór rozbrzmiewał do późnych godzin wieczornych chóralnym śpiewem pieśni patriotycznych. Swoje talenty zaprezentowały zespoły i orkiestry z terenu Gminy, począwszy od młodych artystów ze Świetlicy „Nadzieja” oraz zespołu „Mazureczek” i „Sokoły” po Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniora oraz orkiestrę dętą z Przegini. W spotkaniu uczestniczył również znany muzyk jazzowy – Jerzy Bożyk, który od kilku lat jest stałym gościem i przewodnikiem muzycznym „Wieczorów Naszej Niepodległości”. Również w tym roku akompaniował on wspólnym śpiewom, a na zakończenie spotkania zaprezentował krótki recital, na który złożyły się piosenki lwowskie, pieśni patriotyczne i standardy jazzowe.

W programie wieczoru znalazło się również wręczenie wyróżnień dla najbardziej zasłużonych dla pracy na rzecz kultury pamięci. Pierwszy dyplom powędrował do Muzeum Archeologicznego w Krakowie, które od wielu lat podejmuje współpracę z Gminą Jerzmanowice-Przeginia, realizując działania edukacyjne adresowane zwłaszcza do najmłodszych. Notabene, również podczas wieczoru pracownicy Muzeum prowadzili zajęcia lepienia z gliny dla dzieci, które przybyły do Chochołowego Dworu ze swoimi rodzicami. Drugie wyróżnienie trafiło do Gminy Jerzmanowice-Przeginia za jej konsekwencję w budowaniu kultury pamięci zwłaszcza na płaszczyźnie ochrony dziedzictwa, także przyrodniczego i krajobrazowego oraz troskę o edukację i wychowanie młodego pokolenia.

dowiedz się więcej
13-11-2014 - Podsumowanie Pieczone 2014 w Sąspowie
Podsumowanie Pieczone 2014 w Sąspowie

Okaż kulturę i chroń naturę - kształtowanie ekologicznych nawyków i świadomości dzieci i młodzieży przedszkolnej i szkolnej z terenów Gminy Jerzmanowice-Przeginia

5 października br. w Sąspowie odbyło się podsumowanie projektu „Okaż kulturę i chroń naturę”. W ten słoneczny, jesienny dzień na boisku sportowym przed Szkołą Podstawową zebrało się bardzo wielu chętnych do uczestniczenia we wspólnej zabawie. W przygotowaniu atrakcji uczestniczyli Świetlica „Nadzieja” Opiekuńczo-Wychowawcza Wsparcia Dziennego w Jerzmanowicach, Sołtys i Rada Sołecka z Sąspowa, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Sąspowa, Gminny Ośrodek Kultury w Jerzmanowicach, Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej z Sąspowa, Zespół Szkolno-Przedszkolny. Były m.in. występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sąspowie, Koła Gospodyń Wiejskich i Zespołu „Sokoły” pod kierownictwem Vasyla Stefanyuka, koncert Orkiestry Dętej z Sąspowa pod batutą Franciszka Pastuszaka. Świetlica „Nadzieja” przygotowała konkursy związane z tematyką ekologiczną. 

dowiedz się więcej
13-11-2014 - Centrum Integracji Społecznej
Centrum Integracji Społecznej

Idea integracji osób długotrwale bezrobotnych lub nie radzących sobie w codziennym życiu, nabiera w Naszej Gminie realnych kształtów. Uchwałą Rady Gminy Jerzmanowice-Przeginia Nr LIV/307/2014 z dnia 25 sierpnia 2014 roku został utworzony samorządowy zakład budżetowy pod nazwą Centrum Integracji Społecznej w Jerzmanowicach. Centrum będzie realizowało reintegrację społeczną i zawodową osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez następujące usługi:

  • kształcenie umiejętności pozwalających na pełnienie ról społecznych i osiągnięcie pozycji społecznych dostępnych osobom niepodlegającym wykluczeniu społecznemu,
  • nabywanie umiejętności zawodowych oraz przyuczanie do zawodu przekwalifikowanie lub podwyższenie kwalifikacji zawodowych,
  • naukę planowania życia zaspokajania potrzeb własnym staraniem, zwłaszcza przez możliwość osiągnięcia własnych dochodów poprzez zatrudnienie lub działalność gospodarcza,
  • uczenie umiejętności racjonalnego gospodarowania posiadanymi środkami pieniężnymi.

Uczestnictwo w działaniach Centrum pomoże osobom „zagubionym” wzmocnić się psychiczne, zmotywować do pracy i zwalczać złe nawyki, które często powstają w wyniku długotrwałego bezrobocia. Jednak nie tylko wsparcie psychologiczne jest tu ważne. Równie istnienie jest wytworzenie relacji pomiędzy osobami korzystającymi z Centrum oraz podniesienie ich kwalifikacji zawodowych. Nawiązane relacje uczestników CIS pozwolą im odkryć na nowo poczucie własnej wartości, a dzięki pracy w warsztatach i zleceniom realizowanym podczas prac w Centrum, uczestnicy programu będą mogli rozszerzać swoje kompetencje zawodowe. Prace zlecone przez Centrum pozwolą wypracować przychody, z których CIS będzie się utrzymywał. Działaniami Centrum będą objęte osoby skierowane tu przez Ośrodek Pomocy Społecznej na okres 1 roku, z możliwością przedłużenia tego okresu o 6 miesięcy. Za udział w działaniach CIS każdy uczestnik otrzyma świadczenie integracyjne w wysokości zasiłku dla bezrobotnych, tj., ok 730 zł netto, a oprócz tego będzie miał opłaconą składkę emerytalno-rentową i zdrowotną. Gmina na wypłatę świadczeń otrzyma środki z Powiatowego Urzędu Pracy. Centrum Jako samorządowy zakład budżetowy, może wypracowywać dochody na utrzymanie i obsługę biurową, nawiązując porozumienia partnerskie z lokalnymi przedsiębiorcami, gminą i osobami prywatnymi.

dowiedz się więcej
05-11-2014 - Zapytanie ofertowe LGD Jurajska Kraina - Parki Nordic Walking
Zapytanie ofertowe LGD Jurajska Kraina - Parki Nordic Walking

ZAPYTANIE OFERTOWE

Dotyczące kompleksowej usługi w zakresie utworzenie Parków Nordic Walking obejmujące:

  • wytyczenie i oznakowanie certyfikowanych tras dla 6 Nordic Walking Park o minimalnej łącznej długości 140 km
  • wytyczenie i oznakowanie szlaku łącznikowego pomiędzy 6 Gminami o minimalnej łącznej długości 50 km
  • przeprowadzenie warsztatów dla 12 Animatorów Nordic Walkingu
  • Wydanie mapnika w ilości 600 sztuk.

Zamawiający:
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Jurajska Kraina”
ul. Szkolna 4, 32-043 Skała
 

dowiedz się więcej
05-11-2014 - Podsumowanie debaty społecznej "Bezpieczna gmina Jerzmanowice-Przeginia"
Podsumowanie debaty społecznej "Bezpieczna gmina Jerzmanowice-Przeginia"

„Bezpieczna gmina Jerzmanowice-Przeginia”, pod takim hasłem 15 października 2014 roku odbyła się debata społeczna, dotycząca bezpieczeństwa na terenie gminy Jerzmanowice-Przeginia zainicjowana przez Komendanta Komisariatu Policji w Krzeszowicach podkom. Jacka Rosół wspólnie z wójtem gminy Jerzmanowice-Przeginia Adamem Piaśnik. Inicjatywa miała na celu wymianę opinii pomiędzy Policją a społeczeństwem oraz wypracowanie wspólnych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Debatę poprowadził Kierownik Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego KP w Krzeszowicach asp. Jerzy Wilk. Spotkanie miało charakter otwarty i mogli w nim uczestniczyć wszyscy mieszkańcy Gminy.

W debacie uczestniczyli m.in. Komendant Komisariatu Policji w Krzeszowicach podkom. Jacek Rosół, Kierownik Referatu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Powiatowego Policji w Krakowie nadkom. Dorota Gawryluk, Dzielnicowi z KP Krzeszowice obsługujący rejon Gminy sierż. szt. Paweł Dusza i sierż. szt. Tomasz Zegarek, przedstawiciele władz lokalnych - wójt gminy, wiceprzewodniczący rady gminy, sołtysi, przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy oraz mieszkańcy. Zarówno wójt gminy jak i Komendant Komisariatu Policji w Krzeszowicach podkreślili, że spotkanie zorganizowane zostało specjalnie po to, aby Policja miała okazję wysłuchać opinii o jej pracy oraz aby obywatele określili czy czują się bezpieczni, a także przedstawili istniejące zagrożenia, oczekiwania społeczne i propozycje rozwiązań problemów, które mogą przyczynić się do wzrostu szeroko rozumianego bezpieczeństwa w lokalnym środowisku.

dowiedz się więcej
1
. . .
352 353 354
. . .
377
CPK
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
MPK
Projekty
Punkt Potwierdzający Profil Zaufany
Otulina Podkrakowska
Solidarni
WYBORY
Rejestr Informacji o Środowisku
Aktualne inwestycje
Kultura
Portal mapowy
Akcja Zima
Plan zagospodarowania
Ostrzeżenia meteo
Ochrona powietrza
Gospodarka odpadami
Strategia rozwoju gminy
Magazyn Ostaniec
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Covid - 19
Wspieraj lokalnie
Dofinansowania ze środków NFOŚiGW i NFOŚi GW
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie