Aktualności

24-10-2013 - XII Małopolska Pielgrzymka Strażaków do Łagiewnik
XII Małopolska Pielgrzymka Strażaków do Łagiewnik

20 października 2013 roku odbyła się już XII Małopolska Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Błogosławionego Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach. Gminę Jerzmanowice-Przeginia reprezentowali druhowie z Jednostek OSP Czubrowice, Jerzmanowice, Łazy, Przeginia i Sąspów oraz Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP Gminy Adam Piaśnik. Łącznie z terenu Gminy w pielgrzymce uczestniczyło 50 osób.

Na uroczystą mszę świętą do sanktuarium przybyło w sumie około 5 tysięcy strażaków oraz 300 pocztów sztandarowych OSP z całego województwa małopolskiego, ale także śląskiego, opolskiego i świętokrzyskiego. Tradycyjnie strażacy dziękowali Bogu za opiekę w codziennej pracy oraz prosili bł. Jana Pawła II o wstawiennictwo.

Tegoroczna XII Pielgrzymka miała szczególny charakter, ponieważ uczestniczył w niej Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski obchodzący w tym roku 50-lecie swojej posługi kapłańskiej. Podczas uroczystości, Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP Dh Waldemar Pawlak oraz Prezes ZOW ZOSP RP w Krakowie Dh Edward Siarka wręczyli metropolicie krakowskiemu najwyższe odznaczenie Związku OSP RP Złoty Znak Związku OSP RP - za służbę dla Kościoła w Polsce. Prezes ZOW ZOSP RP Edward Siarka podziękował Księdzu Kardynałowi za wieloletnią posługę u boku papieża Jana Pawła II, a także za wsparcie, jakie okazuje strażakom w ich służbie na rzecz bezpieczeństwa obywateli. W przemówieniu ks. kard. Dziwisz podziękował wszystkim za obecność, pracę i zaangażowanie w służbę bliźniemu, a także zachęcił strażaków do pomocy przy organizowaniu Światowych Dni Młodzieży, które odbędę się w Krakowie w 2016 roku.

Więcej zdjęć z pielgrzymki można znaleźć na portalu www.krakow112.pl

 
dowiedz się więcej
18-10-2013 - Bezpłatny wyjazd studyjny do Ilkowic
Bezpłatny wyjazd studyjny do Ilkowic

Krakowskie Biuro Geodezji i Terenów Rolnych w Krakowie oraz Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia organizują w dniu 28 października 2013r. o godzinie 9:00, bezpłatny wyjazd studyjny do miejscowości Ilkowice w gminie Żabno powiat Tarnów w celu obejrzenia efektów scalenia gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym zakończonym w bieżącym roku, które zostało w całości sfinansowane ze środków europejskich.

Chętnych na wyjazd prosimy o zgłaszanie się do Sołtysów sołectw Czubrowice i Racławice.
 

dowiedz się więcej
17-10-2013 - Ogłoszenie o złożonej ofercie przez Stowarzyszenie Mazureczek
Ogłoszenie o złożonej ofercie przez Stowarzyszenie Mazureczek

Tryb bezkonkursowy realizacji zadań publicznych
W związku ze zmianą oferty na realizację zadania publicznego złożonej przez Stowarzyszenie „Mazureczek” w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. (Dz. U. nr 234 poz. 1536), publikujemy nową ofertę złożoną przez niniejsze Stowarzyszenie.

Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego

Nazwa własna oferty: IX Cecylianka
Wszelkie uwagi dotyczące nowej oferty może zgłosić każdy w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty, tj. do dnia 24.10.2013 r. Uwagi należy zgłaszać na email: gmina@jerzmanowice-przeginia.pl

Oferta zamieszczona:
- w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Jerzmanowice-Przeginia
- w Urzędzie Gminy w miejscu przeznaczonym na zamieszczanie ogłoszeń
- na stronie internetowej www.jerzmanowice-przeginia.pl
 

dowiedz się więcej
17-10-2013 - Podsumowanie Rodzinnego pożegnania lata w Sąspowie - Pieczone 2013
Podsumowanie Rodzinnego pożegnania lata w Sąspowie - Pieczone 2013

Już po raz szósty w Sąspowie RODZINNIE pożegnaliśmy lato w Gminie Jerzmanowice-Przeginia. Pod hasłem „PIECZONE 2013” - 6 października 2013 roku w Sąspowie odbyło się pieczenie ziemniaków na zakończenie sezonu. Aura dla organizatorów była sprzyjająca, jednak brak słońca wyraźnie dawał odczuć, że lato już się skończyło. Oferta programowa była skierowana głównie do rodzin. Program był bogaty w występy artystyczne, konkursy i inne atrakcje.

Podczas pikniku zorganizowano 8 konkursów adresowanych do rodzin, w tym:

  • konkurs rekreacyjno - sportowy „Slalom z ziemniakiem na łyżce”, „Rzut ziemniakiem do celu”, „Sadzenie i zbieranie ziemniaków”,
  • konkurs sportowy „Kulturysta”
  • konkurs plastyczny pod hasłem „Z Wadowic do nieba”,
  • konkurs wiedzy „Rozsypane przysłowia”,
  • konkurs „Rodzinne czytanie literatury polskiej utworów Trzech Wieszczów polskich: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Zygmunta Krasińskiego oraz utworów Karola Wojtyły”,
  • konkurs manualny „Lato z ptakami odchodzi”.

Wszystkie z nich cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

dowiedz się więcej
16-10-2013 - XIII Dzień Papieski - "Jan Paweł II - Papież dialogu"
XIII Dzień Papieski - "Jan Paweł II - Papież dialogu"

Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieża Jana Pawła II. Jest to polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi - Polakowi Janowi Pawłowi II.

Tegoroczny XIII już Dzień Papieski, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, obchodzimy pod hasłem "Jan Paweł II – Papież Dialogu".

Zgłębianie papieskiego nauczania w tym obszarze, w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, w klimacie modlitwy i pogłębionej refleksji może przynieść poprawę umiejętności twórczego spotkania ludzi odmiennych poglądów czy wyznawanej wiary, ludzi głęboko religijnych i szczerze poszukujących Boga. Zmiana sposobu debaty, zarówno publicznej, jak i w wymiarze indywidualnym, jest zadaniem nie cierpiącym zwłoki. Dyskusja i polemika, jakkolwiek niejednokrotnie konieczne, nie zaspokajają potrzeby głębokiego spotkania pomiędzy ludźmi, na gruncie szacunku i zakładanej uprzednio dobrej woli dotarcia do prawdy o sobie nawzajem, o człowieku i jego miejscu w świecie, o sensie życia, wreszcie o możliwości spotkania Boga, a więc o odkrywaniu Prawdy Ostatecznej. – podkreśla ks. Dariusz Kowalczyk w przygotowanej przez niego interpretacji hasła Dnia Papieskiego.

dowiedz się więcej
16-10-2013 - SZLACHETNA PACZKA w naszej gminie buduje Drużynę SuperW!
SZLACHETNA PACZKA w naszej gminie buduje Drużynę SuperW!

 

Mamy zaszczyt i przyjemność już po raz czwarty brać udział w projekcie SZLACHETNA PACZKA.

W Naszej gminie są rodziny, które potrzebują właśnie Twojej pomocy. To bardzo proste. Wystarczy, że wejdziesz na stronę www.superw.pl i zgłosisz się do projektu a podczas rejestracji wybierzesz rejon "Przeginia i okolice".
Na zgłoszenia czekamy do 19 października 2013 roku.
Gwarantujemy przyjemną atmosferę, miłą ekipę, a także rozwinięcie umiejętności i zdobycie doświadczenia.

Nie zwlekaj, zostań SuperW i zmieniaj świat na lepsze!
Drużyna SuperW z rejonu Przeginia i okolice
 

dowiedz się więcej
1
. . .
231 232 233
. . .
240
CPK
WYBORY
Aktualne inwestycje
Środki zewnętrzne
Sport
Kultura
Portal mapowy
Akcja Zima
Plan zagospodarowania
Ostrzeżenia meteo
Ochrona powietrza
Gospodarka odpadami
Strategia rozwoju gminy
Program rodzina 500+
Magazyn Ostaniec
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Powszechny Spis Rolny 2020
Wspieraj lokalnie