UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

INFORMACJE Z TERENU GMINYINFORMACJE SPOZA GMINYZAWIADOMIENIA RADY GMINYINFORMACJE ARCHIWALNEWYDARZENIA KULTURALNEAKTUALNE INWESTYCJE

   

Informacje z terenu Gminy

Debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

Rozmiar:

WYNIKI GŁOSOWANIA - BUDŻET OBYWATELSKI NA 2018 ROK

Rozmiar:

Na podstawie §6 Regulaminu Budżetu Obywatelskiego Gminy Jerzmanowice-Przeginia  na 2018 rok, Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego dokonał przeliczenia głosów oddanych na złożone i zweryfikowane pozytywnie wnioski.

Obchody Święta Niepodległości w Warszawie

Rozmiar:

W sobotę 11 listopada na zaproszenie Pana Andrzeja Dudy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia wziął udział w uroczystościach organizowanych z okazji Święta Niepodległości. Obchody rozpoczęły się od Mszy świętej w intencji Ojczyzny w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Wziął w niej udział Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą oraz premier Beata Szydło i przedstawiciele władz państwowych. Dalsza część uroczystości odbyła się w Pałacu Prezydenckim oraz na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Serdecznie dziękuję za zaproszenie.

I Festiwal Pieśni Patriotycznej

Rozmiar:

Dnia 7 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Racławicach odbył się I Festiwal Pieśni Patriotycznej pod honorowym patronatem Wójta Gminy Jerzmanowice – Przeginia Pana Adama Piaśnik. Do konkursu zgłosiło się 23 solistów z wszystkich szkół z terenu naszej gminy walcząc o statuetkę Wójta Gminy w trzech kategoriach  wiekowych:

kat. I – klasy 2-4,

kat. II – klasy 5-7,

kat. III – gimnazjum. 

Celem zorganizowanego festiwalu było kształtowanie postaw patriotycznych, pielęgnowanie wrażliwości i upowszechnianie tradycji niepodległościowej, rozbudzanie w sercach młodego pokolenia miłości do ziemi ojczystej oraz możliwość konfrontacji umiejętności wokalnych dzieci i młodzieży.

Jury w składzie: Mariusz Mazur – przewodniczący jury,

ks. Proboszcz Jacek Miodek, pan Tomasz Drażniowski  i pani Agnieszka Hrabia przyznało I miejsca dla:

kategoria I:  Marceliny Baran ze Szkoły Podstawowej w Przegini

kategoria II: Julii Krzysztofik ze Szkoły Podstawowej w Racławicach

kategoria III  - Oliwii Sioła z gimnazjum w Przegini

Zdobywcy pierwszych miejsc będą mieli możliwość wystąpienia przed szerszą publicznością 10 listopada podczas Wieczoru Niepodległości w Jerzmanowicach, gdzie Wójt Gminy wręczy laureatom wywalczone statuetki.  Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Wieczór Naszej Niepodległości 2017

Rozmiar: